AnaSayfa Kuruluş: 22 Nisan 1987
Dil Derneği, Bakanlar Kurulunun 24.07.2002 tarih ve 2002-4812 sayılı kararı ile kamu yararına çalışan dernektir.
 
BURSA TEMSİLCİLİĞİMİZ

25 Mayıs 2015

 

Değerli Üyelerimiz,

Değerli Dilseverler,

Bildiğiniz gibi İzmir ve Bursa Temsilciliklerimiz ses bayrağımızı yıllarca bu kentlerde ve çevresinde dalgalandırdı. Ancak içinde bulunduğumuz dönemde yalnız temsilcilikler değil genel merkezimiz, dahası bizimki gibi aklın, bilimin ve sanatın doğrularına inanan tüm dernekler de özveriyle ayakta durmaktadır. İzmir’de temsilcilik görevini üstlenen Yazar Y. Bekir Yurdakul ile Bursa’da Yazar Hakan Akdoğan’ın öncülüğünde tüm üyelerimiz gönüllü birlikteliğin övgüye değer örneğini verdiler, özveriyle çalıştılar. Hem temsilcilerimiz hem de üyelerimizle yaptığımız değerlendirmeler sonucu yönetim kurulumuz, temsilcilikleri bir süre dinlendirme kararı almıştır.

Bu görevi özveriyle sürdüren Dil Derneği İzmir Temsilcisi Y. Bekir Yurdakul ile Bursa Temsilcisi Hakan Akdoğan’a ve bu iki kentte derneğimizi temsil eden bütün üyelerimize teşekkür ederiz. En kısa zamanda uygun koşullar oluşturarak yeniden örgütleneceğimizi üyelerimize ve dilseverlere saygıyla duyuruyoruz.

Dil Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Sevgi Özel

 
* * * * * *
      İzmir Temsilciliğimiz Nisan 2016'da yenilenen yürütme kuruluyla çalışmalarına başlamıştır. Aşağıdaki bölümlerde Burs Temsilciliğimizin Mayıs 2015'ten önceki çalışmaları yer almaktadır.
 
 
 
 
BAŞYAZI
ÇAĞDAŞ TÜRK DİLİ
Şubat 2018 - 360. Sayı
TÜRKÇE SÖZLÜK
YAZIM KILAVUZU
 
     
facebook twitter